تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

 تعویض پنجره قدیمی با دوجداره از مواردی می باشد که بسیاری از افراد به دنبال انجام این کار می باشند .

زیرا آن ها می خواهند تا از مزایای این امکان استفاده کنند و دیگر شاهد مواردی از قبیل سر و صدای زیاد ، اتلاف انرژی ، پرداخت هزینه های زیاد بابت مصرف زیاد برق و گاز و … نباشند .

از این رو تمایل دارند تا هرچه زودتر تعویض پنجره قدیمی با دوجداره را انجام دهند .

بری اطلاعات بیشتر درقیمت پنجره دوجداره  روی لینک رنگی کلیک کنید

 

تعویض پنجره قدیمی با دو جداره

 تعویض پنجره قدیمی با دوجداره باید حتما توسط مراکز معتبر و توسط افراد متخصص و با تجربه صورت گیرد . در غیر این صورت ممکن است که شما را به آن هدف اصلی و خواسته ی مد نظرتان نرساند . زیرا در صورتی که تعویض پنجره قدیمی با دوجداره به درستی انجام نشود ، ممکن است مشکلاتی از قبیل نفوذ آب به درون ساختمان ، مشکلات عایق حرارتی ، عایق صدا و … داشته باشد . در نتیجه این کار باید حتما توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود تا از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری شود .

 

تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

 

تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

 صرفه جویی در مصرف انرژی ( به طور متوسط بین 20 تا 50 در صد هزینه های قبض گاز و برق کاهش پیدا می کند . )
 جلوگیری از نفوذ باران و آب به درون ساختمان ( پنجره های دو جداره بخاطر وجود درز گیرهای لاستیکی قوی )
 تنظیم دمای محیط درون ساختمان ( وجود شیشه های دو جداره باعث می شود تا انرژی تلف نشود و درجه ی دمای درون ساختمان تنظیم شود . )
 زیبا تر شدن منزل و ساختمان ( این پنجره از آن جایی که بسیار زیبا هستند ، باعث زیبا تر شدن ساختمان می شوند . )
 عدم نفوذ گرد و غبار به درون ساختمان ( دو جداره بودن شیشه ها و وجود نوار های درز گیر باعث وارد نشدن گرد و غبار به درون ساختمان می شود . )
 عدم ورود سر و صدا به درون ساختمان ( وجود شیشه های دو جداره و وجود گاز بین این دو شیشه باعث می شود تا سر و صدای بیرون به داخل ساختمان وارد نشود . )

اهمیت تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

پنجره ها یکی از مهم ترین اجزا و ارکان تشکیل دهنده ی ساختمان هستند . و زیبایی آن ها روی ظاهر ساختمان شما تاثیر بسیار زیادی می گذارد . اما لازم به ذکر است که پنجره های دو جداره تنها از لحاظ زیبایی مورد توجه قرار نمی گیرند ، بلکه یکی از مهم ترین جنبه های آن ، کاهش مصرف انرژی ، عایق حرارتی و صوتی می باشد . البته مزایا و جنبه های مثبت پنجره های دو جداره بسیار گسترده می باشد . در نتیجه بسیاری از افراد و ساکنین ساختمان ها تمایل دارند تا در ساختمان هایشان از پنجره دو جداره استفاده کنند . همچنین خیلی از افراد تمایل دارند تا پنجره های قدیمی ساختمان مسکونی یا اداری خود را با پنجره های دو جداره شیک و مدرن امروزی تعویض کنند .

انواع پنجره های دو جداره از نظر مدل

 پنجره های دو جداره ثابت ( فیکس )
 پنجره های دو جداره تک حالتی
 پنجره های دو جداره دو حالته
 پنجره های دو جداره مدل سایبانی
 پنجره های دو جداره فرانسوی ( دو لنگه بازشو )
 پنجره های دو جداره فولکس واگنی
 پنجره های دو جداره کلنگی
 پنجره های دو جداره کشویی ( ریلی )
 پنجره های دو جداره محوری ( دایره ای )
 پنجره های دو جداره کمانی ( قوس دار )

 

تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

انواع پنجره های دو جداره از نظر جنس و نوع قاب

 پنجره های دو جداره چوبی
 پنجره های دو جداره آلومینیومی
 پنجره های دو جداره یو پی وی سی

 

پنجره های دو جداره چوبی

اولین پنجره هایی که انسان ها برای ساختن ساختمان از آن ها استفاده می کردند ، پنجره های چوبی بوده است . این نوع پنجره ها ، زیبایی خاصی داشتند و انرژی مثبتی به منازل می بخشیدند ، اما چند ویژگی منفی داشتند . به عنوان مثال عایق مناسبی نبودند ، و حشرات به آن آسیب وارد می کردند و برای مکان هایی که دارای رطوبت بود اصلا مناسب نبودند ، زیرا در جاهایی مثل جنگل و دریا ، رطوبت هوا زیاد می باشد و چوب دچار پوسیدگی و خوردگی می شد . پنجره های دو جداره چوبی امروزی نیز اکثرا برای مکان هایی که دارای معماری سنتی می باشد ، استفاده می شوند و یا این که برای مکان های خاص کاربرد دارد .

پنجره های دو جداره آلومینیومی

پنجره های آلومینیومی ، پنجره های بودند که بعد از سری پنجره های چوبی و آهنی ساخته شدند . در واقع از آن جایی که پنجره های آهنی دچار مشکلات زیادی مثل زنگ زدگی و خوردگی بودند ، این نوع پنجره ها تولید شدند . پنجره های آلومینیومی معایب پنجره های آهنی را پوشش می دهند ، اما خودشان نیز دارای معایبی مثل عایق نبودن بودند . به عنوان مثال پنجره های آلومینیومی رسانا بودند و گرما و سرما را منتقل می کردند ، در نتیجه انرژی ، هدر می رفت .

بنابراین برای از بین بردن ضعف این نوع پنجره ها از پنجره های آلومینیومی ترمال بریک استفاده شد . در پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک از نوار پلی آمید استفاده می شود ، در نتیجه پروفیل های این نوع پنجره ها عایق بسیار مناسبی هستند . همچنین این نوع پنجره ها دارای وزن سبکی می باشند و برای درب یا پنجره هایی که دارای ابعاد بزرگ هستند ، و وزن آن ها دارای اهمیت می باشد ، بسیار مناسب می باشند . همچنین انواع پنجره های آلومینیومی شامل ترمال بریک ، نرمال ، هیدن ونت ، لیفت اند اسلاید و … می باشند . انواع مدل های پنجره آلومینویمی ترمال بریک شامل پنجره لولایی ، فول فرم لس ، کشویی و … می باشند .

پنجره های دو جداره یو پی وی سی

پنجره های دو جداره upvc نسل جدیدی از پنجره ها هستند که پروفیل آن ها از مشتقات نفت خام تهیه می شود و دارای مزایای بسیار زیاید می باشند . به عنوان مثال این نوع پروفیل خاصیت شکل پذیری بالایی دارد و می توان از آن ها برای هر نوع مدل پنجره ای استفاده کرد ، همچنین خاصیت رنگ پذیری بالایی دارند و ضد زنگ هستند و در برابر شرایط مختلف آب و هوایی تغییر رنگ و تغییر شکل نمی دهند .

و مهم تر از هر چیز دیگری ، عایق بودن آن ها می باشد . و هیچ گونه حرارت و سر و صدایی منتقل نمی شود . همچنین نصب آن ها بسیار آسان می باشد و در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود . انواع مدل های پنجره دو جداره یو پی وی سی شامل پنجره یو پی وی سی ثابت ، فلوکس واگنی ، آکاردئونی ، خلیجی ، فرانسوی ، سایبانی ، تک حالته ، دو حالته ، اسکای لایت ، لیفت اند اسلاید و … می باشند .

هزینه تعویض پنجره قدیمی با دو جداره

هزینه تعویض پنجره قدیمی با دو جداره به موارد مختلفی بستگی دارد . به عنوان مثال مواردی از قبیل پروفیل فریم پنجره دو جداره ، نوع شیشه ، تعداد شیشه ، میزان ضخامت شیشه ، اندازه و ابعاد پنجره ، تعداد بازشوی پنجره و … بستگی دارد و هزینه های نصب نیز متناسب با نوع تعویض ( بازسازی یا نو سازی ) نیز تاثیر زیادی روی قیمت نهایی دارد . در نتیجه نمی توان یک هزینه ی مشخصی را اعلام کرد و هزینه ی دقیق زمانی مشخص می شود تا پروژه ی مورد نظر توسط تکنسین مربوطه بازدید شود . و تمامی گزینه های مورد نظر جهت اعلام هزینه بررسی شوند ، و طرح و مدل مد نظر نیز انتخاب شود ، سپس می توان هزینه ی دقیق جهت تعویض پنجره قدیمی با دو جداره را اعلام کرد .

تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

مواردی که باید هنگام خرید پنجره دو جداره جدید به آن توجه کنید

هنگام خرید باید به مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم توجه کنید . یکی از این موارد مرغوبیت پروفیل پنجره دو جداره می باشد . پروفیل مورد نظر باید کیفیت مناسبی داشته باشد و از مواد اولیه بی کیفیت ساخته نشده باشد . به عنوان مثال از پروفیل های معتبری که در ایران وجود دارند می توان به هافمن ، وین تک و ویستابست اشاره کرد . در صورتی که از پروفیل بی کیفیت استفاده کنید ، قیمت آن بسیار ارزان می باشد اما بعد ها با مشکل مواجه می شوید . همچنین گالوانیزه نیز در استحکام پروفیل بسیار مهم می باشد .

همچنین لاستیک های آب بندی نیز باید دارای کیفیت مناسبی باشند زیرا لاستیک های آب بندی به مرور زمان ممکن است که خاصیت خود را از دست بدهند . همچنین یراق آلات نیز باید با کیفیت باشند . و اما شیشه دو جداره ، که این مورد نیز تنوع بسیار بالایی دارد ، به عنوان مثال می تواند رنگی ، لمینت یا ساده باشد . که شما می توانید با توجه به بودجه ، سلیقه و نیاز ساختمانتان پنجره دو جداره مورد نظر خودتان را خریداری کنید . همچنین شما می توانید جهت تعویض پنجره قدیمی با دو جداره با مجموعه طهران وین در ارتباط باشید .

شرکت المان

شرکت المان با داشتن تیم متخصص در زمینه پنجره دو جداره هم چنین با قیمت مقرون به صرفه در زمینه تعویض پنجره قدیمی شما میتواند خدمات عهالی ارائه دهد حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *